Нетанјаху: На повидок нова ера за Израел и Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, беше домаќин на американската делегација, а вечерата се одржа на брод кој крстареше по Сава и Дунав.Специјалниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел изјави денеска дека американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со денешното отварање на канцеларија на Меѓународната финансиска корпорација за развој на САД (ДФЦ) во Белград, САД и Србија симболично пратија порака дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и главниот извршен директор на Меѓународната корпорација за финансии и развој во САД (ДФЦ), Адам Болер, потпишаа заедничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху: На повидок нова ера за Израел и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: