Груби реагира на однесувањето на „Комитите“, а заборави на своето на Кале или пак на дивеењето на „Шверцерите“ во МНТ

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот и активист, Ивор Мицковски, има песимистички очекувања за развојот на епидемијата на Ковид-19 во претстојните зимски месеци кога значително ќе се ...
| | веќе видена | слични

На забавите во Струмица и покрај мерките против Ковид-19 се чини им нема крај. Бројот на новозаболени секојдневно расте, на 15 овој месец најмладиот ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Ивор Мицкосвски на социјалните мрежи истакнува дека власта сосема неподготвена ја дочекува есента и очекуваниот втор бран на епидемијата на ...
| | веќе видена | слични

Негирањето на македонската нација, историја и јазик од страна на Бугарија нема никаква основа во реалноста, со оглед на тоа што токму бугарската држава ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески на својот 41. роденден го промовира албумот „Македонисимо“ преку видео со убавините на „земјата на ...
| | веќе видена | слични

Еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски, реагира за молчењето од премиерот Зоран Заев и од неговата партија СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Режисерот Владимир Милчин, поранешен прв човек на Институтот „Отворено општсетво - Македонија“, со жестока реакција за бугарскиот меморандум до земјите-членки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на ТВ Стар истакна дека опозицијата и тој лично предупредувале за негативните последици од ...
сите 213 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 134 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 264 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 39 | | | веќе видена

Начинот на кој актуелната администрација на Доналд Трамп се справи со коронавирусот во САД е навреда за секој човек што боледувал од Ковид-19, изјави денеска ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби реагира на однесувањето на „Комитите“, а заборави на своето на Кале или пак на дивеењето на „Шверцерите“ во МНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: