Бројот на заразени во Словенија расте, најавени се построги мерки

3 копии

Во Словенија, во последните 24 часа, биле направени 2.616 тестови за коронавирус, при што потврдени се 136 нови инфекции и еден смртен случај, објави ...
| | веќе видена | слични

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 8 лица. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Германија во последните 24 часа потврдени се нови 1.769 случаи на коронавирус, а починати се 13 лчица, соопшти Институтот „Роберт Кох“. Вкупниот број на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Хрватска завележани се 204 нови случаи на зараза со коронавирусот, две лица починале а бројот на активните случаи во земјата изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 472 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заразени во Словенија расте, најавени се построги мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: