Царовска: Оценувањето на учениците ќе биде со физичко присуство


Учениците ќе имаат и физичко образование и ликовно, изјави министерката за образование Мила Царовска во вечерашното гостување во 24 отворено. -Се изработуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем дел од наставниците, особено оние кои се неколку години пред пензија ги фаќа вистинска паника пред стартот на учебната година која речиси секаде ќе се ...
| | веќе видена | слични

Било кој компјутер што е купен во последниве 4-5 години и повеќе, треба да ги задоволи потребите на учениците и наставниците за користење на новата Национална ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Охрид, 23. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставниот кадар во училиштата во Охрид и Дебрца се обучува за користење на Единствената Национална платформа за учење од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Никој не треба да има илузија дека оваа учебна година ќе биде совршено организирана, рече во вчерашното гостување во емисијата „200“ на „Алсат“, министерката ...
| | веќе видена | слични

Сите заедно можеме да покажеме дека училишната 2020/2021 година ќе биде успешна. Наставниците се основата. Предизвици има и сите имаме одговорност, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Оценувањето на учениците ќе биде со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: