Драма кај поликлиника Бит Пазар: Четири лица ограбени под закана со пиштол

2 копии
6 копии

Во Полициската станица Кавадарци вчера 69-годишен кавадарчанец пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 6.000 евра, за МИА потврди Верољуб Додевски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кавадарчанец наседнал на измама и е олеснет за 6.000 евра, потврдија денеска од полицијата, каде денеска биле пријавени уште три вакви обиди за измама, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Две лица биле нападнати вчера во Арачиново откако претходно направиле сообраќајна несреќа во селото. -Вчера во 16.40 часот на влез во с.Арачиново, скопско, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма кај поликлиника Бит Пазар: Четири лица ограбени под закана со пиштол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: