Во Скопје ОД КОРОНА ПОЧИНА 23 ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ - Еве ја состојбата за скопските општини

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во скопје се регистрирани 50 нови заразени а оздравени се 46 пациенти. Вкупната бројка од ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Петмина починаа во изминатото деноноќие по компликации од ковид-19 во болнички услови, и тоа 51-годишен скопјанец, потоа пациент од Дебар (68), од Крива ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
2 копии

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 7 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 71 пациенти. На кислородна поддршка се 46 пациент, нема пациенти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 654 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 175 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје ОД КОРОНА ПОЧИНА 23 ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ - Еве ја состојбата за скопските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: