КОЈ ПРАТЕНИК НЕ СЕ ПОТПИША НА БАРАЊЕТО - Изет Меџити да биде новиот координатор на пратеничката група на ДУИ


Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Светскиот ден на знаковниот јазик, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, прими претставници на учениците и ...
| | веќе видена | слични

Ноември е деновиве најспоменуваниот термин за одржување на вонредните локалните избори во Штип за градоначалник, откако Благој Бочварски стана министер за ...
| | веќе видена | слични

Иако вчера Беса го информираше претседателот на Собранието дека во идинина нема да бидат дел од пратеничката група од Коалицијата „Можеме“ туку ќе настапува ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на БЕСА излегуваат од пратеничката група на СДСМ, но коалицијата останува. Биљал Касами, Кастриот Реџепи, Дадил Зендели и Бастри Бајрами кои во ...
| | веќе видена | слични

Не извесно е дали вонредните состојби кои ги прогласи шефот на државата Пендаровски ќе го добијат потребното двотретинско мнозинство од народните избраници во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците од БЕСА кои во Собранието влегоа преку листите на СДСМ денеска преку допис го известиле собранискиот претседател Талат Џафери дека дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Одлуките на претседателот Стево Пендаровски за прогласување на вонредна состојба се очекува на крајот од месецов да се најдат на пленарна седница. Според ...
| | веќе видена | слични

Четворицата пратеници на партијата Беса од денеска во Собранието нема да дејствуваат како дел од коалицијата со СДСМ туку како пратеници на партијата Беса. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 307 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 24 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ ПРАТЕНИК НЕ СЕ ПОТПИША НА БАРАЊЕТО - Изет Меџити да биде новиот координатор на пратеничката група на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: