В петок 32-ро издание на Охридски староградски средби

2 копии

Меѓународниот детски фолклорен фестивал „Оро брз граници“, кој ќе се одржи денеска и утре, овогодишното 29-то издание ќе го реализира со помош на „Јутјуб“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Оро без граници“, Меѓународниот детски фолклорен фестивал оваа година ќе се одржи во поразлично издание. Децата нема да го одиграат најголемото детско оро, но ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Градскиот мешан хор „Вокс Лихнидос“, по традиција ќе настапи на Меѓународниот фестивал „Тетовски хорски одзиви“ – ТЕХО. ...
| | веќе видена | слични

По 29-ти пат во недела ќе се одржи годинашното издание на фестивалот на хорска музика „Тетовски хорски одѕиви“ (ТЕХО), соопштија денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Тетово/Охрид, 16. септември 2020 (ИНПРЕС) – Охридскиот градски мешан хор „Вокс Лихнидос“ ќе биде дел од фестивалот „Тетовски хорски одѕиви“, кој по 29-ти пат ...
| | веќе видена | слични

Ова издание на ТЕХО ќе се одржи во духовно-културниот центар „Кирил Пејчиновиќ" во Лешочкиот манастирски комплекс. -Поради коронавирусот редовниот термин од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста очекуваше попрецизни информации, но досегашниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, се досега не ги открива личните причини за неговата ...
сите 124 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 117 | | | веќе видена

Состојбата со Ковид-19 станува се полоша. На дневно ниво се зголемува бројот на заболени, а според надлежните главната причина за ова е непочитувањето на ...
сите 235 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 121 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 106 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В петок 32-ро издание на Охридски староградски средби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: