Литературен и ликовен конкурс по повод Меѓународниот ден на стари лица

Охрид, 21. септември 2020 (ИНПРЕС) -Охридскиот Црвен крст по втор пат ќе спроведе обука на негователи на стари и немоќни лица, со цел развивање на услугите за ...
| | веќе видена | слични

Со цел развивање на услугите за долготрајна нега на стари лица од страна на квалификуван и професионален кадар, Црвен крст Охрид организира втора обука за ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата за образовни и културни ницијативи „Чекор по чекор”, заедно со своите партнери Здружението за промоција и развој на инклузивно општество ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек реализацијата на проект „Стипендирање на средношколци со попречености, ученици во средните училишта на Град ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Литературен и ликовен конкурс по повод Меѓународниот ден на стари лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: