Дали Белград повторно го тресе меѓумафијашка војна?

2 копии

Миливоје Л. (50), угостител од Босанска Градишка, кого полицијата го бара под сомнение дека на 13 септември поставил бомба под автомобилот марка „БМВ Х5“ и го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската полиција го идентификуваше убиецот на Страхиња Стојановиќ, а како што дознава Курир.рс, станува збор за 50-годишниот Миливоје Л. од Градишка. Тој има ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Владата на Република Србија и министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ, денес соопшти дека полицијата го расветлила убиството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со ефикасна работа на полицијата, убиството на Страхиња Стојановиќ со автомобил-бомба во Нов Белград беше расветлено и ќе биде распишана потерница. Осомничен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Страхиња Стојановиќ кој загина пред неколку денови во Белград е погребан во присуство на најблиските.Неговиот џип беше кренат во воздух а прежиевеа неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Страхиња Стојановиќ(30) кој на 13 септември загина на Нов Белград во експлозија на бомба подметната под неговиот џип, наводно ликвидиран е поради предавство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 145 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 242 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Белград повторно го тресе меѓумафијашка војна?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: