Додека работел на нива го погодил залутан куршум

3 копии
6 копии
3 копии

Она што во последните години стана помодарство, превозот со електрични тротинети може да биде и опасен. Тоа го покажува случајот вчера на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Маж од Арачиново пријавил дека двајца браќа му се заканувале со пиштол и испукале неколку куршуми во воздух по претходна расправија во врска со долг. „На ...
| | веќе видена | слични

Тројца турски државјани биле повредени во Кичевско додека извршувале работни задачи, по што биле пренесени во боница во Огрид. Според привавеното, вчера во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека работел на нива го погодил залутан куршум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: