„Панфиз 2020“ на 19 и 20 септември на платото пред МНТ

Шестата и последна вечер од 14. издание на СкупиФестивал вечерва на програмата се две претстави – од театри од Хрватска и од Бугарија. Од 18.30 часот игра ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фестивалот на комедијата „Гола месечина“ ќе се одржи следната недела, почнувајќи од 28 септември до 3 октомври. Фестивалот, кој е во организација на Општина ...
| | веќе видена | слични

Центарот за култура „Ацо Шопов“ – Штип по осми пат го организира фестивалот „Малиот принц“ за театрски претстави за деца, а реализирани од професионалните ...
| | веќе видена | слични

Гостивар по четврти пат ќе биде дом на театарската магија. Утревечер, со претставата „Кокошка“ на Бугарскиот театар „Сфумато“, почнува 4-тото издание на ...
| | веќе видена | слични

На летна сцена и со гледалиште под отворено небо ќе се одржи четвртиот по ред театарски фестивал „Отело”. Организаторот, Здружението за култура „Отело”, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска почнува учебната година по актерска игра во Актерската школа на Весна Петрушевска. Оваа година, актерската школа и КМК Продукција заедно со Општина ...
| | веќе видена | слични

Учениците во актерската школа на Весна Петрушевска планираат да подготват претстава во чест на големиот македонски драмски писател Горан Стефановски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Панфиз 2020“ на 19 и 20 септември на платото пред МНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: