Две лица повредени во сообраќајка на патот кон Драчево


6 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со ОВР Неготино, изврши увид на лице место, каде вчера автомобил со скопски ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија. Портпаролот на СВР Велес, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајна несреќа го блокира влезот и излезот од Аеродром, кај Железичка станица. За поминување низ овој дел возачите чекаат и до 20тина минути, редици ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на раскрсницата пред скопската Железничка станица, сведочи Слободен печат преку следните фотографии. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Поминал на црвено и со голема брзина му пресекол пат друг автомобил. Тешка сообраќајка утрово се случила во скопската населба Лисиче, јави МКД.мк. Полицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 146 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 254 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 239 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица повредени во сообраќајка на патот кон Драчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: