Околу 15 илјади деца од утре повторно во градинка


Родилките и мајки на деца до шест години утре излегуваат на протест пред Владата поради одлуката да им се прекине породилното отсуство и да се вратат на своите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првата детска амбасада во светот Меѓаши апелира до Владата да ги преиспита одлуките поврзани со враќањето на работа на родителите на деца до 10 годишна возраст ...
| | веќе видена | слични

Во градинките во Велес има интерес на родителите за престој на нивните деца посебно во групите од 0-2 години, каде поради посебните протоколи заради Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Со последната одлука на владата да ги врати сите родители на работа, без притоа да обезбеди услови за згрижување на децата до 10 години, испраќа порака дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Владата да ја повлече одлуката за враќање на родителите на работа, додека не обезбеди услови во градинките и училиштата, побара пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Ели ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе, не им е важна ниту состојбата на мајките со продолжено породилно отсуство или на мајките на деца до 6 години.  Инсистираме, владата да ја повлече ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 601 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 358 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 261 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 15 илјади деца од утре повторно во градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: