Почнаа училиштата, се зголеми бројот на заразени- За три дена потврдени нови 8.000 случаи во Шпанија

Шпанија објави дека во таа земја, од почетокот на епидемијата на коронавирус, инфекцијата е потврдена кај повеќе од 500.000 луѓе. Властите денес објавија дека ...
| | веќе видена | слични

Поради оваа несовпаѓање, некои експерти ја доведоа во прашање точноста на официјалните податоци за заразените во Русија . Додека Русија е четврта во светот по ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
3 копии

Бројот на заразени со коронавирус во Јужна Америка надмина осум милиони и сега е континент со најмногу случаи, иако во некои земји вирусот се шири побавно од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со најави за резултати од новиот пристап во соработката денеска продолжува официјалната посета на македонската владина делегација предводена од премиерот ...
сите 617 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 486 | | | веќе видена

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 157 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 287 | | | веќе видена

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ вчера во Собранието го достави најавуваниот предлог за укинување на 100 дена „пржинска влада", пред одржување на парламентарни избори ...
сите 328 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 280 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнаа училиштата, се зголеми бројот на заразени- За три дена потврдени нови 8.000 случаи во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: