Коронавирусот не се смирува во Албанија, влезе и во затворот со високо ниво на обезбедување

Во Албанија и во последното деноноќие висока бројка на новозаразени со Ковид-19 или околу 18 отсто од тестираните 824 примероци во Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии
3 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15925, бројката на оздравени пациенти е 13418, на починати е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во скопје се регистрирани 50 нови заразени а оздравени се 46 пациенти. Вкупната бројка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот не се смирува во Албанија, влезе и во затворот со високо ниво на обезбедување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: