Втор смртен случај од Ковид-19 во Делчево

7 копии

Почина возачот на возилото комби кое застранило од регионалниот пат Делчево – М.Каменица и притоа предизвикало застој на сообраќајот. Од Итната медицинска ...
| | веќе видена | слични

Од Итната медицинска помош информираат дека се работи за лице на возраст над 50 години од општина Чешиново-Облешево. -Добивме повик од возачи кои забележале ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Застој во сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево – Македонска Каменица. Возачи информираат дека превртено комбе е причината за долгата колона возила ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

 По лошата статистика која преовладуваше во оваа општина кога се во прашање новозаболените од коронавирус, денеска има само два нови позитивни случаи со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Случаите како што информираат надлежните од делчевскиот здравствен дом се резултат на зголемениот број тестирања, меѓу кои има и пациенти со негативни ...
| | веќе видена | слични

Со 80 активни случаи Делчево останува град со најмногу заболени од Ковид-19 во Пијанечкомалешевскиот регион. Денес во општината се регистирани три нови случаи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор смртен случај од Ковид-19 во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: