Двајца Кумановчани и двајца Скопјани нови жртви на коронавирусот


3 копии

Д-р Немања Радојевиќ денеска поднесе оставка од членството во кризниот медицински персонал формиран од Црногорското национално координативно тело за инфективни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Албанија и во последното деноноќие висока бројка на новозаразени со Ковид-19 или околу 18 отсто од тестираните 824 примероци во Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 3 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 56, нема пациенти на ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 251 оздравен пациент од: Скопје-171, Куманово-15, Штип-10, Прилеп-15, Тетово-2, Велес-6, Битола-2, Кавадарци-4, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за трансорт и врски, Благој Бочварски денеска на прес - конференција изјави дека „Беса транс“ поседувал две лиценци, за слободен превоз на патници ...
сите 332 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 446 | | | веќе видена

Партијата алтернатива за попладне има закажано седница на централното претседателство, која исто беше одложена поради тридневната жалост и автобуската несреќа ...
сите 192 | | | веќе видена

Пронајдено е уште едно тело на починат патник при дополнителен преглед на автобусот на Беса Транс, кој во втоникот изгоре на автопатот Струма во Бугарија. ...
сите 420 | | | веќе видена

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, ...
сите 536 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
сите 176 | | | веќе видена

Претседателот на владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска ќе поднесе оставка од лидерската функција во партијата. Несреќата на автопатот „Струма“ ги одложи ...
сите 287 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Ова го оценија на денешната средба претседателот Стево Пендаровски и претседателот на црногорскиот Парламент Алекса Бечиќ. На средбата беше изразено ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца Кумановчани и двајца Скопјани нови жртви на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: