Бројот на заболени со корона во светот надмина 25 милиони , 850 000 починати

8 копии

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, денеска изјави дека светот мора да биде подобро подготвен за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Институтот за проценки и здравство (IHME) при Универзитетот во Вашингтон предупредува дека декември може да биде смртоносен месец во кој би се регистрирале ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот нема да биде последна. Првиот човек на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, изјави дека светот треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индија соопшти дека ги отвора своите метро линии во главниот град Њу Делхи, кои превезуваат околу 2,7 милиони патници дневно, и покрај зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот досега во светот е детектирана кај повеќе од 27.296.000 заразени луѓе, оздравеле 19.379,480, починале 887.596, а активни случаи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 614 | | | веќе видена

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска, откако двајца во саботата беа ...
сите 527 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министрите за здравство на земјите од Г7 денеска на состанок свикан итно од страна на британските власти ќе разговараат за ширењето на новиот сој Омикрон на ...
сите 344 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
сите 242 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заболени со корона во светот надмина 25 милиони , 850 000 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: