Повторно троцифрена бројка новозаразени во Албанија, денеска петмина починаа од Ковид-19


Во последното деноноќие во Албанија повторно има троцифрена бројка на новозараени со Ковид-19. Споредено со вчера кога за првпат овој месец имавме двоцифрена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

12 полицајци кои беа дел од европскиот контингент за чување на македонско грчката граница од мигранти се позитивни на коронавирус. Тие деновиве требало да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Дванаесет чешки полицајци кои припаѓаат на полицискиот контингент во рамки на граничната контрола на границата кон Грција се заразени со коронавирусот, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 3 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 56, нема пациенти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва ја изгласаа новата македонска Влада која ќе ја предводи новоизбраниот премиер ...
сите 260 | | | веќе видена

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада ...
сите 283 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно троцифрена бројка новозаразени во Албанија, денеска петмина починаа од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: