Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот


Индија соопшти дека ги отвора своите метро линии во главниот град Њу Делхи, кои превезуваат околу 2,7 милиони патници дневно, и покрај зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот досега во светот е детектирана кај повеќе од 27.296.000 заразени луѓе, оздравеле 19.379,480, починале 887.596, а активни случаи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на последното деноноќие Индија го мина Бразил по бројот на заразени со коронавирус и сега е на второто место во светот како најсилно зафатена земја од ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет нови случаи на вирусот „Ковид-19“ се регистрирани во Кина, а сите случаи забележани кај патници кои патувале во странство, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во САД има 6,2 милиони луѓе заразени со коронавирус, поради што веќе со месеци се први на оваа неславна листа. Долго време, Бразил бил на второто место, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: