Гостивар и Прилеп со најмногу новозаразени


3 копии
14 копии
2 копии

Опуштање на граѓаните, непочитување на препораките и одбегнување на тестирање за присуство на Ковид-19. Ова според директорката на делчевскиот здравствен дом ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот зема 623 жртви од Македонија, а се заразиле вкупно 15.127 лица. И во најновите извештаи имаме црн биланс. Во последниве 24 часа починаа шестмина ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани 37 нови случаи на ковид 19 во изминатите 24 часа, од направени 484 тестирања. Починати се 6 пациенти, од Скопје (73г), Струга (79г), ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15127, бројката на оздравени пациенти е 12486, на починати е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 560 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 150 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостивар и Прилеп со најмногу новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: