Алармантни бројки во овие три скопски населби- таму бројката на новозаразени лица никако да опадне

Чаир, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода се четирите скопски општини во кои и натаму има над 100 активни случаи на пациенти заразени со коронавирус, а во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Аеродром е единствената скопска општина која има над 100 заболени од ковид 19. Или поточно, таму се регистрирани 112 активни случаи. Другите општини во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје регистрирани се 17 нови случаи на коронавирус а оздравени се 24. Вкупната бројка од ...
| | веќе видена | слични

Клима-уреди или панели (радијатори) на сопствено греење, се еднинствената опција на купувачите на половина од новите станови во Скопје.Токму фактот дека цената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 561 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 147 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алармантни бројки во овие три скопски населби- таму бројката на новозаразени лица никако да опадне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: