Тие ја „крадат“ нашата ментална сила: 5 вообичаени грешки во размислувањето

Менталната сила бара тригласен пристап – управување со нашите мисли, регулирање на нашите емоции и продуктивно однесување и покрај нашите околности. Иако може ...
| | веќе видена | слични

Како да се одбере куче кое ќе биде член на семејството и радост за сите? Кучето е социјално животно кое бара внимание и посветеност и секако соодветни услови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се разбира, повеќето луѓе прво гледаат на компатибилноста. Но, тоа може да важи за низа работи. Експертите велат дека најважно за стабилна и долгорочна врска е ...
| | веќе видена | слични

 Како што има прашања кои мора да ги поставите пред гинекологот за да го зачувате интимното здравје, така постојат и непишани правила кои професионалците ...
| | веќе видена | слични

 Дали чантата ја носите на подлактицата, на рамо стисната до телото или безгрижно префрлена преку рамо зад вас? Чантата не е само моден додаток, таа многу ...
| | веќе видена | слични

Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов . На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо да го најдат ...
| | веќе видена | слични

Сите луѓе се различни. И психолозите не престануваат да нѐ потсетуваат на ова, давајќи голем број аргументи. Нашиот тест денес ќе ви каже сè за тоа какво ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 307 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 280 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 508 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тие ја „крадат“ нашата ментална сила: 5 вообичаени грешки во размислувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: