Еден новозаразен и тројца оздравени од Ковид-19 во Дебар


4 копии

Во последното деноноќие во Албанија повторно има троцифрена бројка на новозараени со Ковид-19. Споредено со вчера кога за првпат овој месец имавме двоцифрена ...
| | веќе видена | слични

По подолг период општините од Пијанечко-малешевскиот регион денеска не се најдоа меѓу градовите каде има нови случаи на Ковид-19. Здравствените иституции од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите неколку месеци мигрантите повторно станаа една од главните теми. Скоро и да не поминува ден, а да не биде откриена група на илегални мигранти или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корона вирусот ја губи силата, покажуваат анализите. Во земјава од вкупниот број хоспитализирани пациенти кој изнесува 324, само еден пациент е на респираторен ...
| | веќе видена | слични

Чаир, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода се четирите скопски општини во кои и натаму има над 100 активни случаи на пациенти заразени со коронавирус, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 182 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден новозаразен и тројца оздравени од Ковид-19 во Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: