Еден новозаразен и тројца оздравени од Ковид-19 во Дебар


4 копии

Во последното деноноќие во Албанија повторно има троцифрена бројка на новозараени со Ковид-19. Споредено со вчера кога за првпат овој месец имавме двоцифрена ...
| | веќе видена | слични

По подолг период општините од Пијанечко-малешевскиот регион денеска не се најдоа меѓу градовите каде има нови случаи на Ковид-19. Здравствените иституции од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите неколку месеци мигрантите повторно станаа една од главните теми. Скоро и да не поминува ден, а да не биде откриена група на илегални мигранти или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корона вирусот ја губи силата, покажуваат анализите. Во земјава од вкупниот број хоспитализирани пациенти кој изнесува 324, само еден пациент е на респираторен ...
| | веќе видена | слични

Чаир, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода се четирите скопски општини во кои и натаму има над 100 активни случаи на пациенти заразени со коронавирус, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден новозаразен и тројца оздравени од Ковид-19 во Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: