Расте бројот на новозаразени, хоспитализирани, но и на оздравени од Ковид-19 во Албанија


Во Албанија продолжува трендот на голем број новозаразени со Ковид-19, хоспитализирани, но и на оздравени лица. Како што информираше Министертвото за здравство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последното деноноќие во Албанија повторно има троцифрена бројка на новозараени со Ковид-19. Споредено со вчера кога за првпат овој месец имавме двоцифрена ...
| | веќе видена | слични

По подолг период општините од Пијанечко-малешевскиот регион денеска не се најдоа меѓу градовите каде има нови случаи на Ковид-19. Здравствените иституции од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите неколку месеци мигрантите повторно станаа една од главните теми. Скоро и да не поминува ден, а да не биде откриена група на илегални мигранти или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корона вирусот ја губи силата, покажуваат анализите. Во земјава од вкупниот број хоспитализирани пациенти кој изнесува 324, само еден пациент е на респираторен ...
| | веќе видена | слични

Чаир, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода се четирите скопски општини во кои и натаму има над 100 активни случаи на пациенти заразени со коронавирус, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за градоначалник на општина Тетово и претседател на Движењето Беса Билал Касами изјави дека се фокусира повеќе на локалните избори наместо на ...
сите 314 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 219 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 241 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 303 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на новозаразени, хоспитализирани, но и на оздравени од Ковид-19 во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: