Расте бројот на новозаразени, хоспитализирани, но и на оздравени од Ковид-19 во Албанија


Во Албанија продолжува трендот на голем број новозаразени со Ковид-19, хоспитализирани, но и на оздравени лица. Како што информираше Министертвото за здравство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последното деноноќие во Албанија повторно има троцифрена бројка на новозараени со Ковид-19. Споредено со вчера кога за првпат овој месец имавме двоцифрена ...
| | веќе видена | слични

По подолг период општините од Пијанечко-малешевскиот регион денеска не се најдоа меѓу градовите каде има нови случаи на Ковид-19. Здравствените иституции од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите неколку месеци мигрантите повторно станаа една од главните теми. Скоро и да не поминува ден, а да не биде откриена група на илегални мигранти или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корона вирусот ја губи силата, покажуваат анализите. Во земјава од вкупниот број хоспитализирани пациенти кој изнесува 324, само еден пациент е на респираторен ...
| | веќе видена | слични

Чаир, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода се четирите скопски општини во кои и натаму има над 100 активни случаи на пациенти заразени со коронавирус, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик министерот за финасии Димитар Ковачевски има огромна поддршка од скопското крило на СДСМ на престојните внатрепартиски избори, тврдат за „“ извори од ...
сите 469 | | | веќе видена

-16 милиони евра платила државата за кражбата на струја од европската мрежа за само еден месец, дополнително се реализирани сет на купувања на струја од над 11 ...
сите 176 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 448 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 200 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 169 | | | веќе видена

Нови судири избија доцна синоќа во неколку холандски градови во знак на протест против построги владини мерки за спречување на ширењето на инфекцијата со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на новозаразени, хоспитализирани, но и на оздравени од Ковид-19 во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: