ТАЊА САВИЌ ОДИ ВО АВСТРАЛИЈА ДА СИ ГИ ВРАТИ ДЕЦАТА, и помагаат за работа и престој


Пејачката Тања Савиќ со месеци наназад живее во агонија кога ќе ги види синовите кои сопругот Душан Јованчевиќ без нејзино знаење и согласност ги однесе во ...
| | веќе видена | слични

Во пораката објавена на форумот „Релации за совети на Редит“, анонимен сопруг тврди дека неговата сопруга забременила со своето трето дете спротивно на ...
| | веќе видена | слични

“Не смеам повеќе да чекам“Пејачката Тања Савиќ одлучила да преземе големи чекори во борба за своите деца, синовите Максим и Ѓорѓе, од кои разделена е скоро пет ...
| | веќе видена | слични

 Џејсон Момоа и Лиса Бонет се еден од најинтересните холивудски парови, а после 15 години заедно, тие изгледаат посреќно од кога било. Уште поинтересно е што ...
| | веќе видена | слични

 Бременоста не е секогаш планирана, но, неретко, неочекуваните подароци ни се најдраги. Како и многу жени, и голем број славни мајки биле пријатно изненадени ...
| | веќе видена | слични

Актерот Борис Комнениќ кој позади себе има бројни улоги во филмови и серии, публиката засекогаш ќе го памети по улогата на Гуза од серијалот „Бољи живот“.За ...
| | веќе видена | слични

Освен што имаше долга и исполнета кариера, животот на Елизабет Тејлор многумина би го нарекле скандалозен. Со неверојатни седум бракови, Тејлор слободно можеше ...
| | веќе видена | слични

 Детото од „Сам дома“, што ги освои сите, сега е маж кој го прослави својот 40-ти роденден, доби прекрасна честитка од саканата и конечно ги остави зад себе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата година се одбележа 25-годишнината од прикажувањето на култниот филм, а во таа прилика актерката реши да зборува за нејзиното непријатно искуство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 592 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 219 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 287 | | | веќе видена

Украина започна одбранбена стратегија за исклучената зона во Чернобил, која се наоѓа на најблискиот пат меѓу Русија и Киев, пишува Њујорк Тајмс. Властите се ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАЊА САВИЌ ОДИ ВО АВСТРАЛИЈА ДА СИ ГИ ВРАТИ ДЕЦАТА, и помагаат за работа и престој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: