Опозицијата обвинува дека кадрите се компромитирани, власта бара оставка од Мицкоски

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека новата Влада на Заев е разочарувачка бидејќи се формира со истрошени и компромитирани кадри. Од партијата велат дека тие кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со многу помпа и нескриена доза на театар на отворено, мандатарот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, вчера го достави до Собранието предлогот за составот на новата ...
| | веќе видена | слични

Со 62 пратеника се формира стабилна Влада, која е подготвена за многу сериозни и храбри одлуки, изјави денеска мандатарот Зоран Заев по поднесувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борба за секое работно место, зачувување на потенцијалот и капацитетот на компаниите и задружување на платите и пензиите со тенденција за нивен раст штом ...
| | веќе видена | слични

Во духот на својата антологиска изјава од конвенцијата на тогашниот претседателски кандидат Стево Пендаровски на 4 април 2019 година („Конечно да избереме ...
| | веќе видена | слични

Најавите се дека новата влада ќе биде формирана веќе на почетокот на идната недела Предлог-програмата и составот на идната влада стигна во Собранието. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема место веќе во болниците, во модуларната на Инфективна почнаа да се примаат првите пациенти, предупредуваат здравствените власти. На Инфективната клиника ...
сите 558 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 246 | | | веќе видена

Никола Димитров на видео-конференциска средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава порача дека усвојувањето на преговарачката рамка и одржување ...
сите 447 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Неспособната влада на СДСМ ја зголеми сиромаштијата за дури 6 отсто, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 180 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Комисијата за заразни болести и власта за лошото справување со коронавирусот, поради што, како што велат, бројот на заболени лица за три ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата обвинува дека кадрите се компромитирани, власта бара оставка од Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: