СПАС ОД КОРОНА ВИРУСОТ И ПРЕД ВАКЦИНА: Лек со антитела како превенција за КОВИД-19

Од почетокот на пандемијата на корона вирусот, истражени се можностите за користење на крвни елементи на пациенти кои страдале од КОВИД-19 при лекување на ново ...
| | веќе видена | слични

Британските научници открија дека активната состојка која се наоѓа во средствата против инсектите може да го убие КОВИД-19, се наведува во извештајот. Во ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи ги примероците од млеко на триесет жени кои дојат позитивни за COVID-19, научниците откриле антитела кои можат да помогнат во третманот и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Водечки здравствен експерт од Англија смета дека ефикасна и безбедна вакцина против корона вирус нема да се создаде пред зимата 2021 година, пишува „Sky News“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој верува во способноста на науката дека токму таа ''ќе нè извади од оваа дупка'', но заклучил и дека не смееме да веруваме во тоа дека таа нивна способност ...
| | веќе видена | слични

Останато

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 694 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
сите 227 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ е тотално изгубена. Ветото за почеток на преговорите ја извади на виделина целата нивната неспособност и во сегментот на ...
сите 380 | | | веќе видена

Доналд Трамп одобри старт на процесот на пренос на власта. Ваквата одлука на белата куќа следува откако официјални лица од сојузната држава Мичиген соопштија ...
сите 76 | | | веќе видена

Буџет скроен за здравје и заздравување на економијата, или бројки кои висат во воздух кои тешко ќе бидат реализирани?! Предлог-буџетот за 2021 година влезе на ...
сите 219 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАС ОД КОРОНА ВИРУСОТ И ПРЕД ВАКЦИНА: Лек со антитела како превенција за КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: