Успешните луѓе ја следат оваа едноставна и ефикасна дневна рутина

Сè уште целосно не ја разбираме целта на нашите соништа, но тоа не ги спречува нашите мозоци да создаваат убави и необични концепти во алтернативни светови што ...
| | веќе видена | слични

Менталната сила бара тригласен пристап – управување со нашите мисли, регулирање на нашите емоции и продуктивно однесување и покрај нашите околности. Иако може ...
| | веќе видена | слични

Постојат моменти кои го дефинираат нашиот живот. Во тие моменти, секоја акција и реакција дефинира во која насока ќе продолжи нашиот живот. Кога ќе стане ...
| | веќе видена | слични

Изреката „ Какви ни се мислите, таков ќе ни биде животот “, ја открива самата суштина на животот Сè што ни се случува во животот е одраз на она што се крие во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој има многу различни договори со душите со кои се сретнува во текот на животот. Целта на секој предизвик и благослов е духовна еволуција на двете страни. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова прашање беше отворено пред повеќе од две години и беше една од трите блокади од бугарска страна. За да не го блокираат користењето на краткото име побараа ...
сите 300 | | | веќе видена

Во акциска контрола на полицијата денеска на автопатот Куманово – Скопје – Велес санкционирани се 95 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина. Од нив, 16 ...
сите 482 | | | веќе видена

Граѓаните се уморни од неспособноста на СДСМ и ДУИ во влада, а по однос на легитимитетот, Ковачевски како политичар и мандатар нема изборен легитимитет. ...
сите 43 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изрази надеж дека САД нема да мораат да воведат санкции кон Русија, но повтори дека Вашингтон е „подготвен за ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешните луѓе ја следат оваа едноставна и ефикасна дневна рутина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: