Депресијата е смртоносна болест

Сè уште целосно не ја разбираме целта на нашите соништа, но тоа не ги спречува нашите мозоци да создаваат убави и необични концепти во алтернативни светови што ...
| | веќе видена | слични

Менталната сила бара тригласен пристап – управување со нашите мисли, регулирање на нашите емоции и продуктивно однесување и покрај нашите околности. Иако може ...
| | веќе видена | слични

Изреката „ Какви ни се мислите, таков ќе ни биде животот “, ја открива самата суштина на животот Сè што ни се случува во животот е одраз на она што се крие во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 250 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Депресијата е смртоносна болест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: