СДСМ: Продолжуваат консултациите за коалициски договор со ДУИ

9 копии

По утврдувањето на коалициските принципи и определби на евентуалната идна заедничка влада, СДСМ и ДУИ вчера работеа на усогласување на победничките изборни ...
| | веќе видена | слични

Во преговорите за формирање заедничка влада, СДСМ и ДУИ, откако ги утврдиле коалициските принципи и определби, вчера работеле на усогласување на победничките ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ се обврзале да предложат чесни, одговорни и способни кадри за нов четиригодишен мандат на новата влада, соопштија од СДСМ. - Двете партии се обврзаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ имаат напредок во преговирте за распредлабата на ресорите во идниот владин кабинет. Како што соопштуваат од СДСМ, консултациите на ниво на гернални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ постигнале напредок и начелно се согласиле за ресорите во идната коалиција. Ова се наведува во партиското соопштение на СДСМ кое преку СМС порака, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И денеска продолжуваат конструктивните работни средби меѓу СДСМ и Коалиција “Можеме” и ДУИ, на ниво на генерални секретари, со цел обезбедување стабилна Влада ...
| | веќе видена | слични

СДСМ според демантот вели „не“ а ДУИ бара да кажат „да“ на барањето на  за премиер Албанец. Ако за „социјалдемократите“ се уште не е прифатлива ваквата опција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
сите 459 | | | веќе видена

Утре официјално започнува новата учебна година, 600 училишта ќе одржуваат настава со физичко присуство, за останатите достапно учење на далечина, истакна на ...
сите 496 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 575 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Наша должност е да ги обезбедиме вакцините, третманите и Ковид-19 тестовите да бидат достапни за сите и да го запреме глобалното ширење на пандемијата со што ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Продолжуваат консултациите за коалициски договор со ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: