Во Охрид 78 активни случаи на коронавирус, во Струга двојно повеќе

Неделниот билтен на Центарот за јавно здравје во Охрид, што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера информираше дека регистрирани биле вкупно 156 нови случаи на коронавирус во земјава, а 6 лица починале. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Во болницата во Козле се хоспитализирани 13 возрасни пациенти позитивни на ковид-19, пет деца позитивни, две мајки и две деца суспектни на вирусот, информира ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 67 пациенти. На кислородна поддршка се 31 пациент, нема на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Се сретнав со родителите кои протестираа пред Владата. Заедно со министерката Шахпаска разговаравме за нивните барања кои ќе бидат разгледани на следната ...
сите 431 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 202 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 183 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид 78 активни случаи на коронавирус, во Струга двојно повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: