Фаучи: Како што се развива ситуацијата, ОТВАРАЊЕТО НА УЧИЛИШТАТА МОЖЕ ДА ИМА КАТАСТРОФАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ


Повеќе од 1.000 Американци ги губат животите од новиот коронавирус секој ден во изминатите две недели, а Центрите за контрола на болести предвидуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претходните истражувања за антитела на коронавирус, протеините во крвта кои го штитат организмот од последователни инфекции, сугерираат дека тие би можеле да ...
| | веќе видена | слични

Британскиот кралски колеџ дојде до нови испитувања кои можат да ги загрижат оние кои ја прележале короната. Тие тврдат дека антителата ги штитат само три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот американски епидемиолог, Ентони Фаучи изјави денеска дека ќе биде подобро да се спроведе настава од далечина во делови од САД, каде што стапката на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Главниот американски епидемиолог Ентони Фаучи изјави дека долгорочните последици од Ковид-19 може да бидат навистина тешки, особено кај младите луѓе. „Младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Филипински министер тестиран е позитивно за коронавирусот пет месеци по првото дијагностицирање, соопштија денеска властите додека експертите испитуваат дали е ...
| | веќе видена | слични

Водечките медицински експерти се загрижени Мијалгичниот енцефалитис е бочест која е позната и како хроничен умор, невроимуна состојба со симптоми кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаучи: Како што се развива ситуацијата, ОТВАРАЊЕТО НА УЧИЛИШТАТА МОЖЕ ДА ИМА КАТАСТРОФАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: