Неуспехот со ковид-19 кризата го зголемува притисокот врз Џонсон за договор со ЕУ

Тешко дека работите можеа да изгледаат полошо за Велика Британија. Таа не само што забележа најголем број смртни случаи од коронавирусот во Европа – дури и по ...
| | веќе видена | слични

Германските Социјалдемократи (СПД) го истакнаа својот кандидат за наследник на Ангела Меркел на канцеларската функција, промовирајќи го прагматичниот министер ...
| | веќе видена | слични

Јавниот долг на Велика Британија за прв пат во историјата надмина две трилиони фунти (2.000 милијарди), затоа што Владата беше принудена да позајми готовина, ...
| | веќе видена | слични

Главниот преговарач на ЕУ за Брегзит, Мишел Барние, не е задоволен од напредокот во преговорите со британската страна. -Ние се движиме наназад наместо напред, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преговарачите на ЕУ и на Велика Британија денеска го започнаа седмиот круг преговори за постигнување договор, со кој ќе се одредат сите аспекти на односите по ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за финансии Олаф Шолц предложи продолжување на субвенциите за поддршка на работата за време на коронакризата на 24 месеци, велејќи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Пикерот Матеј Габер го постигна првиот гол за Словенија на мечот со Шведска во вистински момент, во последната секунда за драматично реми 28:28 во Каиро. ...
сите 565 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неуспехот со ковид-19 кризата го зголемува притисокот врз Џонсон за договор со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: