Германските работодавачи против владиното решение за ограничување на бројот на работници од Западен Балкан

Германските бизнисмени изразија незадоволство од намерата на Владата на оваа земја да го ограничи приливот на трудот од Западен Балкан на 25.000 работници ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска во неделното интервју на РСЕ , изјави дека оној најстрашен и најлош период од ковид-кризата е ...
| | веќе видена | слични

Околу 12 илјади лица останале без работа од почетокот на кризата со коронавирусот, вели Билјана Јовановска, директорка на Агенцијата за вработување Мислам дека ...
| | веќе видена | слични

Јовановска, околу 12 илјади лица останале без работа од почетокот на пандемијата на коронавирус. Зошто се чекаше два месеци за објавување на бројките? Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените во компаниите контролирани од државата во Белорусија оваа недела се приклучија на штрајковите. Масовните протести поради нерегуларните избори, без ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија периодов најмногу се бараат општи работници, продавачи, шивачи, хигиеничари и келнери. Овие податоци се објавени на веб страницата на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска го продолжува серијалот на протести, а овој пат же изрази незадоволство, како што велат од таму, против сите неправди. Маршот ќе започне од ...
сите 151 | | | веќе видена

Во текот на вчерашната вечер се одржа првата седница на новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ при што се разгледуваше актуелната политичка и ...
сите 127 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 111 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 207 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Гоце Делчев е македонски револуционер, но факт е дека Бугарите го сметаат за бугарски револуционер, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Одговарајќи на ...
сите 99 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските работодавачи против владиното решение за ограничување на бројот на работници од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: