Од денеска влез во Србија и Црна Гора со негативни ПЦР тестови


8 копии

Министерството за надворешни работи ги предупреди граѓаните да не одат на туристички патувања во Брисел, бидејќи за седум дена бројот на новозаразени со ...
| | веќе видена | слични

Германија ја прогласи областа на белгиската и европската престолнина Брисел за ризично подрачје поради големиот број заразени со новиот коронавирус, соопшто во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Германскиот институт Роберт Кох објави листа на странски државјани заразени со Ковид-19 кои престојуваат во Германија. Во извештајот на германскиот институт ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според број на заразени лица, кои пристигнале заразени со Ковид-19 во Германија во последните четири недели, Институтот „Роберт Кох“ ја наведува и Македонија ...
| | веќе видена | слични

Германците се многу прецизни во своите статистики, па според последната табела на Институтот Робер Кох, кој врз основа на своите анализи дава препорки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 149 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 455 | | | веќе видена

Со добра стратегија за економска соработка во регионот, инвестиции во регионалната инфраструктура, развој на соработката и трговијата, можеме да постигнеме ...
сите 243 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 298 | | | веќе видена

Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во Република Северна Македонија. ...
сите 304 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска влез во Србија и Црна Гора со негативни ПЦР тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: