Учебната година НЕМА ДА ПОЧНЕ НА 1-ВИ СЕПТЕМВРИ - Се очекува пролонгирање


Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Унијата на средношколци бара од властите овозможување и на физичко присуство на наставата во регионите каде тоа го дозволуваат здравствените услови. Доколку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унијата на средношколците попладнево донесе одлука следниот петок тие да излезат на протест во Скопје, во знак на незадоволство од одлуката на Министерството ...
| | веќе видена | слични

51 претставник на средношколците од 17 града во земјава преку он лајн состанок денес одлучуваат како ќе реагираат на одлуката за онлајн-настава, дали ќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учебната година НЕМА ДА ПОЧНЕ НА 1-ВИ СЕПТЕМВРИ - Се очекува пролонгирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: