Вчера 160 новозаразени со Ковид-19, но бројот на активни случаи падна под 3.000

Нови 160 случаи на заразени со коронавирусот од направени 2.172 тестирања беа регистрирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 67 пациенти. На кислородна поддршка се 31 пациент, нема на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во Албанија продолжува трендот на голем број новозаразени со Ковид-19, хоспитализирани, но и на оздравени лица. Како што информираше Министертвото за здравство ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

 Многу родители се загрижени за времето кое нивното дете го минува пред екран. Смартфоните и компјутерите веќе се дел од нашето секојдневие, па речиси е ...
сите 311 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 194 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 229 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера 160 новозаразени со Ковид-19, но бројот на активни случаи падна под 3.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: