Кампања на родители во Хрватска против враќање на децата во училишни клупи поради Ковид-19


Група родители во Хрватска почнаа кампања против физичко присуство на децата на училиште, во услови на влошената епидемиолошка состојба во државата и побараа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унијата на средношколци бара од властите овозможување и на физичко присуство на наставата во регионите каде тоа го дозволуваат здравствените услови. Доколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Унијата на средношколците попладнево донесе одлука следниот петок тие да излезат на протест во Скопје, во знак на незадоволство од одлуката на Министерството ...
| | веќе видена | слични

51 претставник на средношколците од 17 града во земјава преку он лајн состанок денес одлучуваат како ќе реагираат на одлуката за онлајн-настава, дали ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Средношколците попладнето одлучија да излезат на протести, откако вчера по состанокот во Владата, со премиерот и ресорните министри не добија потврда за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кампања на родители во Хрватска против враќање на децата во училишни клупи поради Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: