Костовски: Смислено сценарио за пропаст на банката, кроено неколку месеци наназад

Смислено сценарио за пропаст на банката, кое се кроело неколку месеци наназад за да можат блиски луѓе да си ги повлечат парите од Еуростандард. Но и избрзана ...
| | веќе видена | слични

По пропаѓањето на Еуростандард банката, чиј мнозински акционери беа семејството Костовски, луѓето кои го познаваат Трифун, како и неговите деца, Олга и Коста, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственикот на ,,Еуростандард Банка“, Трифун Костовски, во текст за порталот Инбокс7 , се осврнува на последните случувања и пропаста на неговата банка. „Ме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната загуба на Еуротандард банка за последнве четири и пол години изнесувала близу 18 милиони евра, велат за Фактор од Народна банка на Македонија.Фактор ...
| | веќе видена | слични

Последниот финансиски извештај што го објавила јавно Еуростандард банка на Берзата е оној што е однесува за работењето во 2018 година. Тој извештај бил ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од демант на Николче Петкоски, поранешен Претседател на Управниот одбор на ЕУРОСТАНДАРД Банка на изнесените информации на прес-конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Николче Петкоски, поранешниот претседател на Управниот одбор на „Еуростандард банка“, кого сопственикот Трифун Костовски го посочи како еден од одговорните за ...
| | веќе видена | слични

Во врска со вчерашната прес-конференција на Г-динот Костовски за состојбите во Еуростандард банка, а со цел да се спречат можните шпекулации, Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка АД Скопје, Николче Петкоски остро ги демантираше обвинувањата кон него од страна на Трифун и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 281 | | | веќе видена

Mафија што му служи на Заев се оние кои ја растураат ВМРО-ДПМНЕ и не дозволуваат промени, форсирајќи ја политиката која што ги оттргнува гласачите од ...
сите 122 | | | веќе видена

Државното музичко училиште дозвола доби со физичко присуство на ученици да ги одржува стручните премети, но не и општообразовните предмети, теоретските, ...
сите 414 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 186 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 85 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Смислено сценарио за пропаст на банката, кроено неколку месеци наназад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: