Во сообраќајна несреќа на две возила на патот Чашка-с.Голозинци повредени седум лица, од кои две деца

Во судар помеѓу две возила на патот Чашка –Голозинци кај село Голозинци повредени се седум лица од две возила, меѓу кои две деца. Како што информира за МИА др. ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Во Велес во изминатите 24 часа регистрирани се двајца новозаболени со Ковид-19, соопштија од Министерството за здравство, а според Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, кај патарината Отовица што се случила вчера попладне, тешко е повреден 60-годишен жител на велешкото село Богомила. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Жената починала вчера утро на Инфективна клиника во Скопје откако во петокот на 14 август, околу 14 часот, била донесена на Инфективното одделение во Општа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 149 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Одржување на стабилноста на градежништвото и справување со последиците од здравствено-економската криза предизвикана од пандемијата поради КОВИД-19, на краток ...
сите 249 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 297 | | | веќе видена

Царовска: Утре официјално започнува новата учебна година, 600 училишта ќе одржуваат настава со физичко присуство, за останатите достапно учење на далечина Во ...
сите 312 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во сообраќајна несреќа на две возила на патот Чашка-с.Голозинци повредени седум лица, од кои две деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: