Моќни животни лекции на Хали Бери (54): Таа гледаше како нејзиниот татко ја злоупотребува мајка си и зад себе има три неуспешни бракови!

Оскаровката Хали Бери е родена на 14 август 1966 година во Кливленд. Нејзиното рано детство беше обележано со тешка семејна состојба. Мајката на Џудит беше во ...
| | веќе видена | слични

Светски познатата и обожавана презентерка донесе одлука да се врати на малите екрани со претстава за расизмот,а таа најде поддршка, како и во сè што досега ...
| | веќе видена | слични

Шкотланѓанката Шерон Голди ја остави својата тринаесетгодишна ќерка Робин сама дома, иако имала болки во стомакот и отишла на пијалок со пријателите во еден ...
| | веќе видена | слични

 Сега е во среќен брак и со својот сакан сопруг Дејвид Фурниш има два сина, но некогаш бил во брак со жена која не ја ни бакнувал... Легендарниот британски ...
| | веќе видена | слични

Нејзиниот портрет на многумина им е познат од некогашната пара од 100 германски марки. Оваа композиторка и успешна пијанистка чија концертна кариера траеше ...
| | веќе видена | слични

Скандал е нејзино второ име. Врз основа на нејзиното контроверзно однесување, таа се стекна со слава, но и заработи милиони . Мадона Луиз Вероника Чиконе е ...
| | веќе видена | слични

Таткото од „кошмарот“ наскоро треба да седне на обвинителна клупа на Општинскиот суд за две кривични дела. Адвокатот го товари за наметливо однесување, лажни ...
| | веќе видена | слични

Фрида Кало беше и останува една од најважните и најчудните жени на 20 век. Таа истовремено беше прекрасна и егзотична, самоуверена, силна, но исто така и мека, ...
| | веќе видена | слични

Гледачите кои го гледаа документарецот за фаќање сексуални престапници, се запрепастија кога една жена раскажа како нејзиниот сопруг ја силувал со секс ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 1064 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 359 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Комитова, која е експерт за противпожарна заштита на објекти, има нешто многу чудно, а тоа е што пожарот ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќни животни лекции на Хали Бери (54): Таа гледаше како нејзиниот татко ја злоупотребува мајка си и зад себе има три неуспешни бракови!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: