Коронавирусот предизвика историски економски пад во Унгарија, Романија и Бугарија

Трите земји од регионот на југоисточна Европа забележаа историски падови на брутодомашниот производ во последниот квартал поради пандемијата на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Јавниот долг на Велика Британија за прв пат во историјата надмина две трилиони фунти (2.000 милијарди), затоа што Владата беше принудена да позајми готовина, ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на корона-вирусот силно ја погоди Германија каде што во вториот квартал од оваа година се бележи најголем пад на вработеноста од обединувањето на ...
| | веќе видена | слични

Главниот преговарач на ЕУ за Брегзит, Мишел Барние, не е задоволен од напредокот во преговорите со британската страна. -Ние се движиме наназад наместо напред, ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на корона вирусот ја втурна Хрватска во веројатно најдлабоката економска криза од насилното и нелегално отцепување од Југославија, а закрепнувањето ...
| | веќе видена | слични

Светската трговска органзација (СТО) соопшти дека стоковата трговија во вториот квартал оваа година поради последиците на пандемијата на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот предизвика историски економски пад во Унгарија, Романија и Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: