Костовски: Точно е дека како групација имаме долг од пет милиони евра кон Комерцијална банка - под хипотека се зградата, Поштенска банка и Палата Македонија

Сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, вели дека не знае дали и какви интереси стојат зад ненадејната и за него шокантната и повеќе од избрзана ...
| | веќе видена | слични

По пропаѓањето на Еуростандард банката, чиј мнозински акционери беа семејството Костовски, луѓето кои го познаваат Трифун, како и неговите деца, Олга и Коста, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственикот на ,,Еуростандард Банка“, Трифун Костовски, во текст за порталот Инбокс7 , се осврнува на последните случувања и пропаста на неговата банка. „Ме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната загуба на Еуротандард банка за последнве четири и пол години изнесувала близу 18 милиони евра, велат за Фактор од Народна банка на Македонија.Фактор ...
| | веќе видена | слични

Последниот финансиски извештај што го објавила јавно Еуростандард банка на Берзата е оној што е однесува за работењето во 2018 година. Тој извештај бил ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од демант на Николче Петкоски, поранешен Претседател на Управниот одбор на ЕУРОСТАНДАРД Банка на изнесените информации на прес-конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Николче Петкоски, поранешниот претседател на Управниот одбор на „Еуростандард банка“, кого сопственикот Трифун Костовски го посочи како еден од одговорните за ...
| | веќе видена | слични

Во врска со вчерашната прес-конференција на Г-динот Костовски за состојбите во Еуростандард банка, а со цел да се спречат можните шпекулации, Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка АД Скопје, Николче Петкоски остро ги демантираше обвинувањата кон него од страна на Трифун и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 167 | | | веќе видена

Струмичката болница ќе опремува дополнителен простор за сместување на заболени од ковид 19 оти капацитетот на инфективното одделение е полн. Зголемениот број ...
сите 516 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 187 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Точно е дека како групација имаме долг од пет милиони евра кон Комерцијална банка - под хипотека се зградата, Поштенска банка и Палата Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: