Централна кооперативна банка АД Скопје оствари добивка во висина од 8,3 милиони денари во првото полугодие од 2020 година

Во периодот март-јуни 2020 година, македонската економија се одвиваше во услови на прогласена вонредна состојба. Причината е појавата на епидемијата КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 01.01.2020 до 30.06.2020 година Стопанска банка АД Скопје оствари нето добивка пред оданочување во износ од 1.057.284 илјади денари. Нето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанска банка АД – Скопје во првите шест месеци од оваа година оствари нето добивка пред оданочување во износ од 1.057.284 илјади денари споредена со износ ...
| | веќе видена | слични

Вкупните приходи на компанијата забележаче раст од 24 процетни на 153,75 милијарди јуани (22,2 милијарди долари), а аналитичарите претходно предвидуваа раст на ...
| | веќе видена | слични

Најголемата охридска хотелиерска компанија прими страшен удар од пандемијата што ја предизвика COVID 19. Во вториот квартал приходите изнесувале само 11.000 ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата дефинитивно го погоди банкарскиот сектор во земјава. Во првото полугодие од годинава вкупниот профит на сите, тогаш 15 банки во земјава, се ...
| | веќе видена | слични

Киенската компанија „Алибаба“ денеска ги објави прелиминарните податоци за приходите и профитот во првиот квартл од тековната финансиска година, што заврши во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Австралиската авиокомпанија Квантас ервејс предупреди дека затворањето на сојузните граници сериозно го попречува опоравувањето на домашниот воздухопловен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централна кооперативна банка АД Скопје оствари добивка во висина од 8,3 милиони денари во првото полугодие од 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: