Костовски за „Еуростандард“: НЕ НАМЕСТИЈА КАКО ЛУЃЕ ЗА ОТСТРЕЛ

По пропаѓањето на Еуростандард банката, чиј мнозински акционери беа семејството Костовски, луѓето кои го познаваат Трифун, како и неговите деца, Олга и Коста, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственикот на ,,Еуростандард Банка“, Трифун Костовски, во текст за порталот Инбокс7 , се осврнува на последните случувања и пропаста на неговата банка. „Ме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната загуба на Еуротандард банка за последнве четири и пол години изнесувала близу 18 милиони евра, велат за Фактор од Народна банка на Македонија.Фактор ...
| | веќе видена | слични

Последниот финансиски извештај што го објавила јавно Еуростандард банка на Берзата е оној што е однесува за работењето во 2018 година. Тој извештај бил ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од демант на Николче Петкоски, поранешен Претседател на Управниот одбор на ЕУРОСТАНДАРД Банка на изнесените информации на прес-конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Николче Петкоски, поранешниот претседател на Управниот одбор на „Еуростандард банка“, кого сопственикот Трифун Костовски го посочи како еден од одговорните за ...
| | веќе видена | слични

Во врска со вчерашната прес-конференција на Г-динот Костовски за состојбите во Еуростандард банка, а со цел да се спречат можните шпекулации, Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка АД Скопје, Николче Петкоски остро ги демантираше обвинувањата кон него од страна на Трифун и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најави дека нема да се кандидира во случај на вонреден конгрес, а, од друга страна, кажа дека нема да се повлече додека „мафијата не ...
сите 558 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски за „Еуростандард“: НЕ НАМЕСТИЈА КАКО ЛУЃЕ ЗА ОТСТРЕЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: