СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири неоснована паника, вината за ,,Еуростандард банка` е во нивниот кадар Горан Трајковски


„ВМРО-ДПМНЕ во познат стил продолжува да шири лаги и се обидува да наметна неоснована паника меѓу граѓаните. Како што соопшти и Народната банка, стечајот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, претседател на Комисијата за материјално финансиско работење на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција истакна дека има ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Има директно признание од Зоран Заев дека бил информиран за лошите состојби во Еуростандард банка уште пред една година. Дали се одложуваше пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вториот ТАТ, скандалот со банката Еуростандард се продлабочува. Имено Зоран Заев призна дека како премиер имал информации за лошата состојба во банката речиси ...
| | веќе видена | слични

Дали гувернерката на НБРМ го информирала Зоран Заев за пропаѓањето на „Еуростандард банка“ и по кој основ, го праша денеска Гордана Димитриеска Кочоска, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев вчера кажа дека знаел за Еуростандард банката веќе година дена. Министерката за финансии Нина Ангеловска изјави дека не знаела ништо. Ова е огромен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За две децении во земјава пропаднаа пет банки. Алмако, Експорт импорт, Радобанка, Македонска банка и Еуростандард банка. Заедно со нив изгубени се и над 100 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твоја партија бара најенергична акција на сите државни институции во насока на откривање на вистинските причини за пропаст на ЕУРОСТАНДАРД БАНКА, особено на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На сметките на министерката за финансии Нина Ангелoвска во пропаднатата Еуростандард банка има нешто над 8.300 евра. Поголем дел од нив се на денарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 106 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири неоснована паника, вината за ,,Еуростандард банка` е во нивниот кадар Горан Трајковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: